عنوان*تحقیق با موضوع کاربرد پلاستیک در صنعت خودرو*

تحقیق با موضوع کاربرد پلاستیک در صنعت خودروتحقیق با موضوع کاربرد پلاستیک در صنعت خودرو|40277472|fl|
هم اکنون فایل با مشخصه ی تحقیق با موضوع کاربرد پلاستیک در صنعت خودرو وارد وب شده اید برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

توضیحات:

تحقیق با موضوع كاربرد پلاستیك در صنعت خودرو

12صفحه قالب ورد قابل ویرایش

بخشی ازمتن:

كاربرد پلاستیك در صنعت خودرو

بر طبق اطلاعات واصله ازمركز تحقیقات و هماهنگی332 (SFB 332 ) كه توسط گروه DFG تاسیس شده است ، كاربرد پلاستیك با بافت تقویت شده FRP در زمینه های مختلف صنعتی توسط چندین موسسه وابسته به دانشگاه آچن مورد تقیق و بررسی قرار گرفته است .

كاربرد مواد با بافت تقویت شده یكی از مراحل پیشرفت وسایط نقلیه

یكی از مورادی كه در این تحقیقات بر آن تاكید شده است ، كاربرد این نوع پلاستیك در صنعت خودرو است .

این مقایسه ، بر اساس نتایج حاصله از تحقیقات SFB 332 جایگاه كنونی مطالعات و بررسی های انجام شده در مورد كاربرد این نوع پلاستیك در صنعت را نشان می دهد . توجه اصلی به تحقیقات یاد شده ، معطوف به طراحی هایی با مواد دارای بافت تقویت شده ، در پیشرفت و توسعه وسایط نقلیه با استفاده از روش های عددی و تجربی است . عوامل بالقوه كاربرد این موارددر صنعت خودرو ، در آینده ای نزدیك طراحی و تهیه خواهند شد .

حوزه وسیع و آزاد طراحی

تركیبات مواد دارای بافت تقویت شده ،محدوده ای وسیع و آزاد از نظر طراحی و ساختار دارند . خصوصیات مواد به كار رفته كه در اندازه های متفاوت قابل تنظیم هستند . نوع بافت ، مواد ماتریسی ، ساختار لایه ای و غیره مهم ترین نقش را در كاهش وزن و سازه در مقایسه با محصولات فلزی دارند .

در تحقیقات SFB 332 كاربردهای متفاوت پلاستیك های دارای بافت قوی ، بر ازجای بدنه و قطعات خودرو فورد بررسی قرار گرفته است . یافته های FRP در مورد این قطعات بر پایه یافته های طراحی فلزی موجود ، توسعه و گسترش یافت و طراحی های لازم انجام شده و نمونه های اولیه نیز ساخته شدند . به منظور بهره برداری كامل از عوامل بالقوه مواد در طراحی مدرن و پیشبرد آن در صنایع خودرو ، استفاده از روش های آنالیز عددی ، امری اجتناب ناپذیر به نظر می رسد . زمینه های كاربرد آنالیز عددی در SFB 332 از آنالیز ساختار فرعی تا طراحی كلی سیستم ، پیش رفت .

طراحی نمونه سازی در SFB 332

به منظور نمایش احتمالات موجود در FRB قطعات مورد نظر در طول دوره تحقیقات ، طراحی و نمونه سازی شدند . از اطلاعات به دست آمده ، در طراحی قطعاتی متفاوت استفاده شد . این مرحله شامل تمامی مراحل به هم پیوسته نظیر : طراحی تصویری ، شبیه سازی ، نمونه سازی و تهیه نمونه های آزمایشی طی دوره SFB بود .

همچنین ، نمایش كاهش وزن قطعه در مقایسه با قطعات ساخته شده برطبق استانداردهای موجود ، امكانپذیر بود. نمونه هایی از این نوع قطعات را در ذیل معرفی كرده ایم .

فهرست برخی ازمطالب:

كاربرد پلاستیك 1در 1صنعت خودرو 1كاربرد پلاستیك در صنعت خودرو 2كاربرد مواد با بافت تقویت شده یكی از مراحل پیشرفت وسایط نقلیه 2حوزه وسیع و آزاد طراحی 2ساختار جلو بندی خودرو 5ریم بالانس كننده تایر 5درهای جانبی خودرو تجاری 6طراحی استاتیك 7قابلیت های كاربردی آتی 10

كاربرد پلاستیك 1

در 1

صنعت خودرو 1

كاربرد پلاستیك در صنعت خودرو 2

كاربرد مواد با بافت تقویت شده یكی از مراحل پیشرفت وسایط نقلیه 2

حوزه وسیع و آزاد طراحی 2

ساختار جلو بندی خودرو 5

ریم بالانس كننده تایر 5

درهای جانبی خودرو تجاری 6

طراحی استاتیك 7

قابلیت های كاربردی آتی 10


مطالب دیگر:
📚مقاله آرایه‌های لفظی📚تحقیق در مورد زندگی نامه آیت الله مطهری📚استقراء ناقص و چگونگي تعميم آن📚الگوي تدريس مبتني بر نظريه فرا شناخت📚امام خمينى و ميراث حكمت عرفانى اسلام📚زندگی نامه امام خميني (ره)📚تحقیق در مورد افلاطون📚تحقیق انتخابات از دیدگاه امام خمینی📚بررسی اندیشه‌های شهید مدرس از نظر سیاستگذاری عمومی📚بررسی مقابله ای ساخت جمله در زبان انگلیسی📚مقاله بررسی کتاب راحه الصدور و آيه السرور راوندي ( بررسي نقش قاضي محمد در جمهوري كردستان)📚تحقیق در مورد ادبيات عاميانه‌📚مقاله روند تاریخی ادبیات، فرهنگ و شعر در ایران📚تحقیق در مورد تاریخچه غزل📚تحقیق تباین و تنش در ساختار شعر سهراب📚داستان بابا خاركن‌📚تحقیق در مورد زندگی ویکتور هوگو📚يادداشتي بر داستان فردا از صادق هدايت از محمد بهارلو📚مقاله معیارها و موانع وحدت اسلامی اتحاد اسلامی در آثار شهید آیت الله مطهری📚مقاله رشد اخلاقی نوجوان📚بررسی ماهيت محاربه در فقه مذاهب خمسه📚گزارش کارآموزی در مراکز انتقال نفت📚تحقیق رشته معماری و شهرسازی مجموعه توريستي تفريحي درياچه گهر📚نمونه سوالات استخدامی دستگاه های اجرایی خوشه امور اداری به همراه پاسخنامه📚نمونه سوالات استخدامی دستگاه های اجرایی خوشه امور مالی به همراه پاسخنامه