عنوان*تحقیق در مورد تاریخچه ی عکاسی رنگی*

تحقیق در مورد تاریخچه ی عکاسی رنگی 10ص,فایل ورد تاریخچه عکاسی رنگی,تحقیق عکاسی رنگی,مقاله تاریخچه عکاسی رنگیتحقیق در مورد تاریخچه ی عکاسی رنگی|40277476|fl|
هم اکنون فایل با مشخصه ی تحقیق در مورد تاریخچه ی عکاسی رنگی وارد وب شده اید برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

توضیحات:

10صفحه قابل ویرایش در Word.

بخشی از متن :

پیشگفتار

قرن بیستم را باید عصر رسانه ها و ارتباطات دانست. میلیون ها انسان هر روز از طریق عکس و تصویر از جریان رویدادها و تحولات سیاسی، علمی و فرهنگی آگاه می شوند.

رسانه ها با بهره گیری از عکس و تصویر، در ابعاد مختلف گاه به شکل روزنامه، مجله، کتاب و گاه به صورت اسلاید، فیلم، تلویزیون و ویدئو، همواره در رشد آگاهی عمومی نقش انکار ناپذیری داشته اند. اگر انسان قدم بر کوه ماه می گذارد یا در اعماق اقیانوس ها کندوکاو می کند، عکس و تصویر با چشم همگام و همراه است و در ثبت لحظات حساس و با شکوه به وی مدد می رساند. به عبارت دیگر عکس و عکاس را باید چشمان هوشمند قرن معاصر دانست با چشمانی نافذ و گویا که علاون بر تأثیرگذاری عمیق و اساسی در زندگی انسان امروز شاهد و حافظ ارزشهای مختلف و وسیله ی ثبت وقایع و حقایق علمی و تاریخی و هنری است.

عکاسی را باید یکی از بزرگترین اختراعات بشری دانست و آن را به مثابه علم و هنری که جلوه های مختلف آن در زندگی بشر و پیشرفت علوم مختلف نقش اساسی و تعیین کننده دارد، مورد بررسی قرار داد و چه بهتر که ابعاد این کاوش در حیطۀ تاریخ و سبک ها و مکاتب عکاسی مطمع نظر قرار گیرد.

از ابتدای تاریخ عکاسی همواره این تمایل وجود داشته که بتوان علاوه بر حجم و شکل اشیاء و رنگ آنها را نیز ثبت نمود.

تاریخچه عکاسی رنگی

مخترعین زیادی در این زمینه کوشش کرده اند و شاید بتوان گفت از اولین کسانی که به دنبال این هدف بودند بکرل beguerel از سال 1848 بود که سعی داشت رنگ های حاصل از تجزیۀ نور خورشید را روی صفحات کلرور نقره ثبت کند.

ولی این تجربیات به نتایج قابل قبولی منتهی نگردید.

روشی که امروز به نام (مه رنگی جمعی) می شناسیم در نتیجه تحقیقات جی.سی.ماکسول j.c.maxd پیدا شد و اولین بار در سال 1859 بود که این دانشمند ثابت کرد رنگ های طیف را با اختلاف سه رنگ اصلی (آبی- قرمز- سبز) می توان به دست آورد.

در سال 1867 شارل کرو charles cros و در سال بعد لوئی دوکو دو هورون روشی را به آکادمی علوم فرانسه معرفی نمودند که عکاسی رنگی با سیستم جمعی و تفریقی را شامل می شود. می توان گفت که قبل از این تاریخ، کلیه خواستاران عکس رنگی تنها می توانستند عکس سیاه و سفید را رنگ کنند و مورد استفاده قرار دهند. روش ابداعی دو محقق مزبور، بزرگترین اشکالی که داشت این بود که مواد حساس عکاسی آن زمان، به پرتوهای ماورای بنفش و بنفش و آبی حساسیت خیلی زیادتری از نارنجی و قرمز داشتند.

کشف تجربه رنگ های اصلی در سال 1891 توسط گابریل کیپ مان فرانسوی موفقیت بزرگی برای دنیای عکاسی بود. کار این دانشمند نابغه که همان سه رنگ اصلی است، در انتظار ماند تا فیلم حساس پانکروماتیک در نتیجۀ تحقیقات هومولکا در سال 1905 به دست آمد.

در سال 1907 دو برادر به نام های اگوست و لوئی لومیر سیستم رنگی از نوع موزائیک را اختراع کردند که فیلم های تهیه شده بر اساس این اختراع به نام لومی کولور نامیده شد. در این زمینه مقدار زیادی محصولات مشابه هم ساخته و وارد بازار گردید که معروفتر از همه دوفی کولور است. دوفی کولور در زمینه سینما سروصدای تحسین برانگیزی را بر انگیخت. البته این سیستم از روش ایجاد رنگ به طریقۀ جمعی سود می برد.


مطالب دیگر:
📗دانلود جزوه شکست نور وعدسی ها📗دانلود جزوه فرآیند های جوشکاری و بازرسی جوش📗آموزش ساخت شماره مجازی امریکا به روش جدید📗فیلم های آموزش مساحت📗دانلود کتاب انرژی درون – چاکراها، کندالینی، پرانا، هاله، کالبدها و غیره📗نمونه سوالات آزمون استخدامی وزرات نیرو رشته شغلی کارشناس شیمی📗نمونه داشبورد فروش استان ها و اسکرول بار📗داشبورد میزان تولید براساس سال و ماه📗استخراج داده های مشترک و تکراری دو لیست📗پکیج افزایش فالوور ۲۰ کا در هفته📗برنامه تحت اکسل طراحی اتصال جوشی ورق و جفت نبشی کششی📗جدول تناوبی پویا در اکسل📗راهنمای برنامه نوری (روشنایی) در مرغ مادر گوشتی(پاورپوینت)📗برنامه تحت اکسل محاسبه مقاومت فشاری عضو محوری با مقطع جفت تیرآهن جوش شده📗دانلود (بیش از 300 مقاله) مقاله های کنفرانس بین المللی مهندسی صنایع به صورت یکجا📗دانلود 2 پاورپوینت آماده در زمینه TRIZ مهندسی خلاقیت📗دانلود 2 پاورپوینت آماده در زمینه e -commerc تجارت الکترونیک📗دانلود 13 پاورپوینت آماده در زمینه EFQM مدل تعالی سازمانی📗دانلود 3 پاورپوینت آماده در زمینه ERP📗دانلود بیش از 50 پاورپوینت آماده در زمینه مهندسی صنایع📗دانلود جزوه تکثیر وپرورش ماهیان خاویاری📗دانلود کتاب راهنماي كنترل مدیریت پروژه استاندارد ملی آمريكا📗دانلود 17 مقاله با موضوع آموزش و پرورش در دیگر کشورها📗دانلود پرورش ماهیان زینتی وآکواریومی📗دانلود پروژه مهندسی مجدد فرآیندهای معاونت اداری ، مالی دانشگاه یزد